možnosti plateb
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 22
týden: 2741
celkem: 329091
TIPY A RADY

 

 


ODLITKY SKÁLY 

   Ze sádrových odlitků můžete sestavit větší skalní masivy. Aby "skála" nepopraskala, doporučujeme pěnový polystyren, jako podklad, který       nalepíte  na dřevěný podklad kolejiště. Na přilepení můžete použít lepidlo, nejlepší ale je použít tekutou sádru, to proto, že i v případě, kdy řídká sádra   vyteče mezi spáry, jednoduše jí zabrousíte nebo odstraníte, lepidlo se odstraňuje hůř.   

po nalepení odlitky nemusíte tvarovat, protože už mají tvary, připravené k pokamžitému použití. Sada se skláda z několika kusů, který pasují k sobě. Samozřejmě, v případě, že odlitky chcete poupravit a vytvarovat, můžete použít malou pilku nebo klasický plochý šroubovak. Záleží na Vás.


11.01.2024

Naturex F - imitace listí. Na tento výrobek máme velmi dobré recenze, zákazníci píší, že jsou maximálně spokojení, což mě velice těší.

Také dostávám dotazy, jak se s tímto materiálem pracuje. Jednoduše. Kostru stromu či keřu potáhnete lepidlem, poté aplikujete síťovinou (7402 např.), necháme zaschnout a po zaschnuti přestříkáte lepidlem 5595 (5596 náhradní balení), posypete "listím" a znovu přestříkate lepidlem. Doporučujeme tenkou vrstvu síťoviny, ať stromek či keř vypadá přirozeně.  

 

 

O NÁS

Počátky firmy Polák model s.r.o. sahají do roku 2001, kdy pod názvem Polák začala na trh dodávat základní modelářský materiál, jako jsou barvené piliny, molitan (pod obchodním názvem PUREX), štěrky ( zcela přírodní kamenivo, žádné barvené náhražky) a v neposlední řadě materiál k imitaci vody pod názvem AQUAPLASTIC, který může dobře konkurovat, jak cenově, tak i zpracovatelskými možnostmi, zahraničním výrobkům.

Mezi další významné úspěchy patří výrobek s obchodním názvem NATUREX.
Firma Polák nebyla spokojena se vzhledem stromků obalených molitanovou drtí. Molitan zblízka připomíná vše, jen ne listí, hledala proto materiál, který by věrně imitoval listí a byl dobře zpracovatelný. A v létě roku 2003 přichází s materiálem, který splňuje většinu požadavků. Pro snadnou aplikaci je tento materiál fixován na nosnou síťku a ve formě foliáže prodáván pod názvem NATUREX. Zpočátku ve třech velikostí „lístečků" a devíti odstínech. Nyní je v sortimentu více odstínů a čtyři velikosti listí.
Tento materiál od nás odebírají i jiné firmy pro výrobu listnatých stromků (např. Model scene)

V této době vznikl i nápad vyrábět vysoké keře, které však na trh byly uvedeny mnohem později.

Firma Polák postupně rozšiřovala sortiment o další výrobky, ale důležitým mezníkem bylo zvládnutí techologie zpracování PA vláken ( mezi modeláři nazývané Statická tráva, odborně pak flock). Pomocí těchto vláken, flokovaných do lepidla nastojato, vzniká téměř dokanalá imitace trávy na modelu. Firma Polák však viděla nedostatek v malém počtu na trhu prodávaných odstínů a pak ve vysokém lesku používaných vláken.
Výsledkem zkoušení byla široká řada odstínů s polomatným až matným povrchem.

Třetí významný bod v historii firmy Polák, je začátek používání technologie vícenásobného nanášení různých materiálů, pomocí které bylo možné vyrobit např. Divoké keře ( určitě první výrobek svého druhu a zřejmě dodnes nepřekonaný), Vysoké trávy, různé kombinované louky a pole. Málokdo ví, že obilné pole vel. N od firmy BUSCH je původně naším výrobkem
a pro firmu BUSCH jsme v kooperaci s další německou firmou vyráběli první serii.

Ale to již bylo v roce 2007, kdy již měla firma rok za sebou přeměnu na Polák model s.r.o.

Pro rok 2009 jsme připravili řadu zajímavých novinek - např. všechny výrobky ve skupině LOUKY a EXCLUSIVE PROGRAM a některá vylepšení a rozšíření stávajících výrobků - např. Trnkové keře 9298 a Divoké keře kvetoucí 5911 až 5913.

I nadále chceme přinášet modelářům zajímavé a věrně imitující materiály a výrobky. Věříme proto, že náš cíl bude modeláři vítán.

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).